KOULUJALIS 2016

LOPPUTULOKSET

Tuntematon tiedostomuoto1-2 luokat (16 kB)
Tuntematon tiedostomuoto3-4 luokat (12 kB)
Tuntematon tiedostomuoto5-6 luokan tytöt (126 kB)
Tuntematon tiedostomuoto5-6 luokan pojat (13 kB)

OTTELUOHJELMAT

Tuntematon tiedostomuoto1-2 LUOKAT (16 kB)
Tuntematon tiedostomuoto3-4 LUOKAT (38 kB)
Tuntematon tiedostomuoto5-6 LUOKAN TYTÖT (29 kB)
Tuntematon tiedostomuoto5-6 LUOKAN POJAT (43 kB)

ILMOITTAUTUNEET JOUKKUEET:

 

1-2 luokka

1. Anttola 2
2. Nojanmaa 2A
3. Nojanmaa 2B
4. Kellarpelto 1B
5. Anttoa 1
6. Mertala 2B
7. Kerimäen Kirkonkylä 1-2   POIS!
8. Kellarpelto 2A
9. Pihlajaniemi 1B
10. Pihlajaniemi 2
11. Nätki 1
12. Nätki 2
13. Norssi 2A
14. Kulennoinen 1-2

 

3-4 luokka

1. Kellarpelto 3B
2. Kulennoinen
3. Kellarpelto 4A
4. Anttola 3-4
5. Nojanmaa 3
6. Nojanmaa 4A
7. Mertala 3A
8. Mertala 4B
9. Kerimäen Kirkonkylä 3-4
10. Pihlajaniemi 3
11. Pihlajaniemi 4
12. Nätki 3
13. Nätki 4
14. Norssi 3
15. Norssi 4A

 

5-6 luokka tytöt

1. Kellarpelto 5AB
2. Talvisalo 6C
3. Mertala 5
4. Mertala 6
5. Nätki 5
6. Norssi 5-6

 

5-6 luokka pojat

1. Kellarpelto 5B
2. Kellarpelto 5A
3. Kulennoinen
4. Talvisalo 6C
5. Punkaharju 5
6. Anttola
7. Mertala 5
8. Mertala 6
9. Kerimäen Kirkonkylä 5-6
10. Pihlajaniemi 5
11. Nätki 5
12. Norssi 5 
13. Norssi 6B

Savonlinnan alakoulujen jalkapalloturnaukset pelatiin Talvisalon koulun Kesämaa Areenalla 13-16.9.2016.

- tiistaina 13.9  1-2 luokat
- keskiviikkona 14.9  3-4 luokat
- torstaina 15.9  5-6 luokan tytöt
- perjantaina 16.9  5-6 luokan pojat.

Turnauksen järjestelyistä vastasi Tanhuvaaran urheiluopiston opiskelijat, yhteistyössä Savonlinnan Seudun Liikunnan kanssa.

 

 

LOPPUSIJOITUKSET:

 

1-2 luokat:
1) Anttola 2lk 2) Nätki 2lk 3) Kellarpelto 2A 4) Pihlajaniemi 2lk 2B 5) Nojanmaa 2B 6) Mertala 2B 7) Anttola 1lk 8) Norssi 2A 9) Kulennoinen 1-2lk 10) Nojanmaa 2A 11) Pihlajaniemi 1B 12) Kellarpelto 1B 13) Nätki 1lk
 

3-4 luokat: 
1) Nojanmaa 4A  2) Kerimäki 3-4  3) Norssi 4A  4) Norssi 3 5-8) Nojanmaa 3, Kellarpelto 4A, Mertala 4B, Anttola3  9-12) Nätki 4, Pihlajanniemi 3, Pihlajanniemi 4, Kulennoinen  13-15) Kellarpelto 3B, Mertala3A, Nätki3
 

5-6 luokan tytöt:
1) Mertala 6  2) Norssi 5-6  3) Mertala 5  4) Talvisalo 6  5) Kellarpelto 5AB  6) Nätki 5
 

5-6 luokan pojat:
1) Punkaharju 5  2). Anttola  3) Norssi 5  4) Mertala  5) Talvisalo 6C  6) Kellarpelto 5A 7) Nätki 5  8) Mertala 5 9) Pihlajaniemi 5  10) Norssi 6B  11) Kulennoinen  12)Kerimäen kirkonkylänkoulu 5-6  13) Kellarpelto 5B

 Ohjeita joukkueen kasaamiseen jne.

  • Koulut suorittavat omat karsintansa kouluillansa siten, että lopputurnaukseen voivat osallistuvat kaupunkialueen koulut kahdella joukkueella/ sarja (*esim. 1 luokkalaisilta 1 joukkue, ja 2 luokkalaisilta 1 joukkue). Toivottavaa olisi, että samalta luokkatasolta ei olisi kahta joukkuetta.(*esim.2kpl 2 luokkalaisten joukkueita.)
  • Jokainen luokka muodostaa oman joukkueensa ainoastaan oman luokan oppilaista – rinnakkaisluokkia ei siis saa yhdistää samaan joukkueeseen.
  • Kyläkoulut voivat osallistua yhdellä yhdistelmäjoukkueella eli joukkueessa voi olla sekä 1, että 2 luokkalaisia, jos muutoin ei saa turnausjoukkuetta kasaan.
  • Tyttöjen turnauksessa sallitaan yhdistelmäjoukkueet. Joukkueen koko saa olla maksimissaan 10 pelaajaa/joukkue.
  • 1-2 lk ja 3-4lk. sarjoissa joukkueet ovat sekajoukkueita ja kaksi tyttöä tulee olla koko ajan kentällä.
  • Koulut vastaavat itse kyytien tilauksesta. Ruokailuista koulut ovat suoraan yhteydessä SLN:n kaupungin ruokapalveluun. Ruokailu suoritetaan kaupungin koulujen osalta Talvisalon koulussa.

          Ilmoittautumen turnaukseen on päättynyt


        
         Vastuuhenkilöt turnauksessa:
         1-2 luokat
         3-4 luokat:
         5-6 luokan tytöt:
         5-6 luokan pojat:


         Turnauksen yhteyshenkilö: 
         timo.reinikainen@savonlinnanseudunliikunta.fi
 
        044-3216383

Savonlinnan alakoulujen välinen jalkapalloturnaus
turnauksen säännöt
 

 

1-2 luokka
Otteluissa pelataan Nappulaliigasäännöillä
Pelikenttänä neljäsosa jalkapallokentästä.
Nappulaliiga maaleihin
4+1 pelaajaa kentällä.HUOM!MAX 10 PELAJAA SISÄLTÄEN MAALIVAHDIN.
Joukkueiden tulee olla sekajoukkueita, joukkueessa kaksi tyttöä minimissään kentällä.
Pallon koko 3
Peliaika on 10 min
Kulmapotku epäsuorana rangaistusalueen nurkalta.
Maalipotku rangaistusalueelta, jolloin vastustajan on peräydyttävä puoleen kenttään.
Sivurajapotku (tai kuljetus) ei suoraa potkua maaliin. Sivurajapotkussa vastustaja antaa tilaa.
Vapaa rajoittamaton edestakainen/lentävä vaihto- oikeus.
 
 
                
3-4 luokka
Peliaika 10-15 minuuttia. (riippuu osallistuvien joukkueiden määrästä/ aikataulu)
Pieni kenttä
Juniorimaalit
6+1 pelaajaa kentällä. HUOM! MAX 10 PELAJAA SISÄLTÄEN MAALIVAHDIN.
Joukkueiden tulee olla sekajoukkueita, joukkueessa kaksi tyttöä minimissään kentällä.
Pallon koko 3
Kulmapotku epäsuorana rangaistusalueen nurkalta.
Maalipotku rangaistusalueelta.
Sivurajaheiton saa uusia yhden kerran (pelinohjaaja kertoo uusimisen syyn).
Vapaa rajoittamaton edestakainen/lentävä vaihto- oikeus.
 
 
5-6 luokka
Peliaika 10-15 minuuttia. (riippuu osallistuvien joukkueiden määrästä/ aikataulu)
Pallon koko 4
Pieni kenttä.
Juniorimaalit.
6+1 pelaajaa kentällä. HUOM! MAX 10 PELAJAA SISÄLTÄEN MAALIVAHDIN.
Kulmapotku normaalisti.
Sivurajaheiton saa uusia yhden kerran (pelinohjaaja kertoo uusimisen syyn).
Maalipotku normaalisti.
Vapaa rajoittamaton edestakainen/lentävä vaihto- oikeus.