ALAKOULUJEN LENTOPALLO 2015

OTTELUOHJELMAT

Tuntematon tiedostomuotoMINITIIKERIT (12 kB)
Tuntematon tiedostomuotoTSEMPPITIIKERIT (12 kB)
Tuntematon tiedostomuotoSUPERTIIKERIT (48 kB)

Ilmoittautuneet joukkueet:

Minitiikerit 1-2 lk.:

  1. Nojanmaa 1
  2. Nojanmaa 2
  3. Nojanmaa 3
  4. Anttola A
  5. Anttola B
  6. Antttola C Poisjäänti
  7. Kellarpelto 1
  8. Kellarpelto 2
  9. Kellarpelto 3
  10. Mertala 1lk.
  11. Mertala 2A
  12. Mertala 2B
  13. Pihlajaniemi 1
  14. Pihlajaniemi 2
  15. Pihlajaniemi 3
  16. Nätki 1
  17. Norssi 1
  18. Norssi 2

Tsemppitiikerit 3-4lk.:

  1. Nojanmaa 1
  2. Nojanmaa 2
  3. Nojanmaa 3
  4. Pihlajaniemi 1
  5. Pihlajaniemi 2
  6. Pihlajaniemi 3
  7. Kellarpelto 2
  8. Kellarpleto 3
  9. Mertala 4B
  10. Mertala 4C
  11. Kellarpelto 1
  12. KKK 1
  13. KKK 2
  14. Norssi 1
  15. Norssi 2
  16. Norssi 3

Supertiikerit 5-6 lk.:

  1. Punkaharju 6lk.
  2. Nojanmaa 1
  3. Nojanmaa 2
  4. Nojanmaa 3
  5. Anttola 6
  6. Pihlajaniemi 1
  7. Pihlajaniemi 2
  8. Pihlajaniemi 3
  9. Talvisalo 6C
  10. Talvisalo 6D Valkoiset
  11. Talvisalo 6D Siniset
  12. Mertala 1
  13. Mertala 2
  14. Mertala 3
  15. Kellarpelto 1
  16. KKK 1
  17. KKK 2
  18. Norssi 5B,Poisjäänti
  19. Norssi 6A
  20. Norrsi 6B

Savonlinnan alakoulujen lentopalloturnaukset pelataan OKL:n liikuntahallilla 1-3.12.2015

 

Tiistaina 1.12 klo 9.00 Minitiikeri (1-2 luokat)
Keskiviikkona 2.12 klo 9.00 Tsemppitiikerit (3-4 luokat)
Torstaina 3.12 klo 9.00 Supertiikerit (5-6 luokat)

Ottelut pelataan päivittäin kello 9-13 välillä


Turnaukseen ilmoittautumiset 23.11 klo:16.00 mennessä. Ilmoittautuminen alla olevaan lomakkeeseen.

 

ILMOITTAUTUMINEN ON PÄÄTTYNYT!OTTELUOHJELMAT OVAT TYÖNALLA JA INFOAMME NIISTÄ ILMOITTAUTUNEIDEN JOUKKUEIDEN YHTEISHENKILÖITÄ HETI KUN OTTELUOHJELMAT VALMISTUU.

Turnauksen tulokset:

 

Minitiikerit 1­-2lk.:

1 Nojanmaa 3, pelaajat:Ella­Sofia Kaiponen, Noora Päykkönen, Elmo Kuutti ja Veeti Kosonen

2 Pihlajanniemi 2, pelaajat: Veera Niittymäki, Nina Pennanen, Ville Rissanen ja Kristian Kukkonen

3 Pihlajanniemi 1 pelaajat: Alma Louhula, Kerttu Suomalainen, Vertti Kaikkonen ja Jose Kotiranta

4 Nojanmaa 1

5 Mertala 2A

6 Mertala 2B

7 Norssi 2

8 Mertala 1lk.

9 Pihlajanniemi 3

10 Nojanmaa 3

11 Kellarpelto 3

12 Anttola A

13 Anttola B

14 Kellarpelto 2

15 Kellarpelto 1

16 Norssi 1

 

Tsemppitiikerit 3-­4lk. :

1 Nojanmaa 3 Pelaajat:Roni Paajanen, Venla Huoman, Nea Suppola ja Daniel Karvonen

2 Kellarpelto 2 Pelaajat:Joonas Mäkäläinen, Luukas Mäkäläinen, Minttu Kontturi ja Elina Lybeck

3 Nojanmaa 1 Pelaajat: Moona Eronen, Ilona Hämäläinen, Niklas Björlin ja Jere Rahinen

4 Nojanmaa 2

5 KKK 2

6 KKK 1

7 Kellarpelto 1

8 Kellarpelto 3  

9 Norssi 1

10 Norssi 2

11 Pihlajanniemi 1

12 Pihlajanniemi 2

13 Mertala 4B

14 Mertala 4C

15 Norssi 3

16 Pihlajanniemi 3

 

Supertiikerit 5­-6. lk:

1 KKK 1 Pelaajat: Niklas Makkonen, Arttu Turtiainen, Miika Härkönen, Riina Lukkaroinen, Jonna

Makkonen ja Jenni Ruska

2 Mertala 1 Pelaajat: Ville metsälä, Atte Holopainen, Joni Tynkkynen, Nowe Nowe ja

Khee thee

3 Pihlajaniemi 2 Pelaajat: Neea Nousiainen, Venla Viremo, Samu Paakkunainen, Saku

Pitkonen ja Juulia Jäppinen

4 Punkaharju 6

5 Anttola 6

6 Pihlajaniemi 1

7 Norssi 6A 

8 Talvisalo 6C

9 Mertala 3

10 Talvisalo 6D valk

11 Talvisal 6D sin

12 Nojanmaa1  

13 KKK 2

14 Nojanmaa 2

15 Norssi 6B

16 Pihlajaniemi 3

17 Nojanmaa 3

18 Mertala 2

19 Kellarpelto 6B

OKL-hallilta löytyy turnauspäivänä kioski, jota niin lapset kuin opettajatkin voivat käyttää hyväksensä.


Turnauksen järjestävät Tanhuvaaran urheiluopiston opiskelijat, Savonlinnan Seudun Liikunta, Savonlinnan kaupungin vapaa-aikatoimi yhteistyössä Ajon, East Volleyn juniorit ja KLP kanssa